Amalia: Skal du have en ny karakter? Karakterskifte? Eller vil du bare gerne have hævet dine alder? (Eller det modsatte) hvad med så at blive 13 år? (4 årgang efter sommerferien) Vi glæder os! (2025-09-03 11:03:00)
Ever: Pst!! Har du en hemmelighed eller kender til en hemmelighed, som (anonymt) skal med i avisen, så send mig en ugle ;) (2025-09-02 12:24:00)
Raven: Så er der nyt at læse om KONCEPTER OG MINISTERIET FOR MAGI på biblioteket! Småkagerne er klar til de hurtige. En kæmpe tak til vores korrekturlæsere der også har knoklet! (2025-08-30 15:08:00)
Opret din helt egen QuickBesked, lige her!
  • Mira Narra
  • Arno Neumann
  • Linden Hawthorne
  • Thilde Engelbrecth
  • Fernanda Noura Shafak
  • Kono Kelly
466 aktive brugere
4 online brugere

Pokaloverrækkelse år 97

Kære allesammen!

Så runder vi endnu et flot år af, og derfor vil vi traditionen tro, gerne hylde de flittige og se tilbage på de gode minder.


Vi vil gerne sige jer en stor tak for både lektier, deltagelse i konkurrencer og fantastiske emner der er spillet i løbet af året.
RAVENCLAW
RAVENCLAW

Stort tillykke til Ravenclaw der løber med pokalen dette år

838 point
705 point
690 point
394 point

Så bliver det spændende! Hvem har egentlig vundet kollegiepokalen tror du? Jamen lad os afsløre det *trommehvirvel*...

...og vinderen af kollegiepokalen er...

(Klik på mig...)

Vinder af Elevpokalen

Yun Chae-Young

Som vinderen af ELEVPOKALEN, har Yun har gjort et fantastisk arbejde dette år og har indsamlet hele 179 point!. Kæmpe stort tillykke!

Vi håber på at næste år bliver lige så aktivt, og gerne med endnu flere point og lektier på banen! Held og lykke alle sammen!
Fra hele staben skal I alle have tak for jeres deltagelse!
Skrevet af Raven
16/12/2024 12:06 Generelt
Raven 16/12/2024 12:07
Kæmpe tillykke til YUN! Og virkelig fedt kæmpet RAVENCLAW! I gør mig stolte!

Hvis nogen undre sig over elevpokalen så understreger jeg lige at denne gives til en ELEV og ikke til udgåede <3
Yun 16/12/2024 12:16
Haha tusinde tak, det havde jeg ikke lige forventet xD

Du skal være logget ind for at kunne skrive en kommentar.